Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Spirytyzm. Studium historyczno-krytyczne i doświadczalne

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 30,00 zł 30.00
Cena w innych sklepach: 30,00 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: RIVAIL

Opis

Poznaj historię badań nad wirującymi stolikami, pismem bezpośrednim i materializacją zjaw. Poznaj rezultaty doświadczeń wybitnych naukowców, od sir Williama Crookesa po Johanna Zöllnera. Dzieło Paula Gibiera jest niezbędną lekturą dla każdego miłośnika spirytyzmu, a także doskonałym źródłem wiedzy na temat eksperymentów z największymi mediami spirytystycznymi jak Henry Slade czy Daniel Dunglas Home.

Mniejsza o to! Są fakty (...) pozytywne, niezbite; dostarczył ich Robert Hare i stu innych; Russel Wallace, Butlerow i Zöllner, a przed nimi Crookes i Towarzystwo Dialektyczne w Londynie rzucili ich pełnymi garściami; i my przynosimy cząstkę swoją doświadczeń i obserwacji... Nie możemy się już cofać: fakty każą nam się ugiąć. Na próżno bronić się będziemy i powtarzać: „To niemożliwe". Fakty odpowiadają nam: „To jest". Zarzucamy jakieś „ale", przeciwstawią nam zawsze „fakty", a - jak powiedział Russel Wallace - „fakty są uparte". W samej rzeczy, można z nich sobie pożartować przez jedno posiedzenie akademii, można je na czas jakiś zasłonić: lecz oto pewnego pięknego poranka niespodziewanie znów się wychylą i ci, którzy kiedyś widzieć ich nie chcieli, jutro z zachwytem je czasem odkryją. Errare humanum est.
Wypowiedzmy więc całą myśl naszą: dziwne, wobec drobnej tej wiedzy, jaką posiadamy, niepodobne do objaśnienia zjawiska, bynajmniej w sposób niezawodny nie ukazują, jakoby ze śmiercią wolność odzyskiwać miało pewne nasze nieznikome świadome ja. Ale mimo to zjawiska te badać musimy, dochodzić, doświadczać, a to, co u kresu badań znajdziemy, chociażby „duchy" - uznać i ogłosić
.
(fragment książki)

Spirytyzm. Studium historyczno-krytyczne i doświadczalne to unikatowe świadectwo pierwszego okresu naukowych badań zjawisk mediumicznych.
Paul Gibier, początkowo sceptyk, podjął się eksperymentów, które z czasem zmusiły go do uznania realności fenomenów opisywanych przez spirytyzm. 

Autor: Paul Gibier

Tłumacz: J. Wł. Dawid

Dane techniczne

Autor Paul Gibier
Tłumacz J. Wł. Dawid
Data wydania 2010
Numer wydania 1
ISBN 978-83-62402-03-8
Liczba stron 224
Wymiary 145 x 210 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili również
Dlaczego jestem spirytystą?
Dlaczego jestem spirytystą?
15,00 zł
egz.
Chwile zdrowia
Chwile zdrowia
15,00 zł
egz.
Chwile medytacji
Chwile medytacji
15,00 zł
egz.
Czym jest spirytyzm?
Czym jest spirytyzm?
30,00 zł
egz.
Dziwy Indii
Dziwy Indii
27,00 zł
egz.
do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl