Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Nieznany Świat 7/2000

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Czy Ziemia żyje? - hasła licznych ruchów ekologicznych i duchowych na świecie, głoszące iż nasza planeta nie jest jedynie martwym tworem, lecz żywym, samoregulującym się organizmem, zyskały silne wsparcie w postaci książki znanego brytyjskiego biochemika Jamesa Lovelocka, który w swojej pracy podaje niezliczone przykłady na rzecz tej tezy. Czy takie zjawiska jak trzęsienia ziemi lub wybuchy wulkanów są reakcjami wyłącznie fizycznymi i chemicznymi, czy też trzeba je widzieć w kontekście samoobrony Gai przed coraz bardziej agresywnymi i nieodpowiedzialnymi działaniami człowieka? Pobłażliwe kwitowanie tej kwestii stwierdzeniem o naiwnych ideach New Age niczego już nie załatwia, gdyż coraz więcej potwierdzonych przez naukę faktów powinno skłaniać do zmiany naszych zapatrywań na istotę Natury. Przy okazji ujawniamy bulwersujące fakty, dotyczące dziury ozonowej, którą ubiegłoroczne huragany „przygnały" nad Europę. Informacje na ten temat próbowano przemilczeć.
 • Samospalenia: zagadka rozwiązana – to jedna z największych i zarazem najbardziej mrocznych tajemnic ludzkiego organizmu oraz rzeczywistości, w jakiej żyjemy. Pisaliśmy o niej po raz pierwszy przed blisko dziesięciu laty („NŚ” nr 2 z 1990 r.). Obecnie powracamy do problemu samospaleń w specjalnym raporcie, prezentującym najnowsze fakty, odkrycia i hipotezy, dotyczące tego ponurego zjawiska, które spędza sen z oczu nie tylko badaczom fenomenów paranormalnych, lecz także funkcjonariuszom organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Czy jesteśmy obecnie bliżsi wyjaśnienia mechanizmu tragicznych incydentów i zdarzeń, które co jakiś czas wstrząsają opinią publiczną, ostatnio także w Polsce?
 • Spotkałem nawet Wolnego Człowieka – Nie wiem, czy należy szukać cudów, skoro największym cudem jest transformacja ludzkiego umysłu, ludzkiego serca... Znajdźcie każdego dnia czas, aby pozostawać w bezruchu, trwać w spokoju – mówi ojciec Lawrence Freeman, mnich zakonu benedyktynów, który jako przywódca Światowej Wspólnoty Medytacji Chrześcijańskiej gościł niedawno w Polsce, gdzie m.in. uczestniczył w medytacji ekumenicznej W stronę Absolutu.
 • Kamienne oblicza Egiptu – trudno oprzeć się wrażeniu, że piramidy, podobnie jak inne zagadkowe budowle powstały na gruzach czegoś, co istniało dużo wcześniej, niż się to oficjalnie przyjmuje. Skąd na ogromnych blokach skalnych porozrzucanych na całym płaskowyżu w Gizie wzięły się ślady nasuwające podejrzenie, iż przez tysiąclecia drążyły je nie tylko wiatr i słońce, lecz także – być może – Wielka Woda? Roman Warszewski, który pojechał nad Nil, zobaczył tam – nie po raz pierwszy zresztą – znacznie więcej niż przygodny obserwator oraz hołdujący wyłącznie dogmatom akademickiej wiedzy archeolog.
 • Przypadek Apollo 13: pozaziemski czynnik w niepowodzeniu misji księżycowej? – czeski autor, Pavel Toufar w swojej książce Znaki zapytania przybywają z gwiazd ujawnił w sfabularyzowanej formie nieznane fakty z dramatycznej wyprawy lotu załogowego sprzed trzydziestu lat. Część rozmów, jakie prowadzili astronauci z ziemią, została wówczas utajniona i toczyła się na częstotliwościach NASA niedostępnych dla przypadkowych słuchaczy. O jakich obiektach towarzyszących ziemskiemu statkowi w trakcie lotu na Księżyc mówił James Lovell? Co wbiło się w korpus modułu pojazdu, powodując eksplozję i konieczność zawrócenia statku w kierunku Ziemi? Czy był to odłamek meteorytu, czy...?
PONADTO:
 • Szyfry naszych myśli?
 • Oswajanie haptenów, czyli o zapachach, które mogą powodować choroby i wzajemną agresję,
 • skłócając bliskich sobie ludzi, a nawet prowadząc do tragedii rodzinnych.
 • Co się dzieje w Japonii? – unikatowy materiał (kilkadziesiąt zdjęć) na temat kręgów w zbożu przygotowany specjalnie dla Nieznanego Świata przez jednego z tamtejszych badaczy
 • W Wizjach Jail: ogrodnik, mały lunatyk i kłopoty pewnej lekarki
 • W Poczcie healerów polskich doktor Maciej Kierył, który jako pierwszy wprowadził muzykę relaksującą i medytacyjną na sale operacyjne, a przy okazji także o nowej muzyce jako tworzywie nowego życia
 • Lipcowy horoskop

Dane techniczne

Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili również
Nieznany Świat 1/2008
Nieznany Świat 1/2008
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 10/2000
Nieznany Świat 10/2000
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 12/2000
Nieznany Świat 12/2000
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 2/2000
Nieznany Świat 2/2000
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 3/2000
Nieznany Świat 3/2000
6,95 zł
egz.
do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl