Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia

Nieznany Świat 2/2001

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Badania wizji reinkarnacyjnych - przypominamy stosunkowo mało znane badania, jakie przeprowadził w Stanach Zjednoczonych profesor Frederick Lenz. Po przeanalizowaniu relacji stu kilkudziesięciu osób, które miały wizje reinkarnacyjne w sposób w pełni świadomy, zauważył on towarzyszące tym stanom pewne ważne prawidłowości. Niestety, próba podzielenia się przez wspomniane osoby swoim przeżyciem z rodziną lub znajomymi kończyła się zazwyczaj ze strony otoczenia w najlepszym przypadku niedowierzaniem, a jeszcze częściej kpiną lub szyderstwem. - Reakcja innych na moją opowieść była dla mnie rodzajem szoku. Nie było ważne to, co mówią, lecz wyraz ich twarzy - relacjonuje nauczycielka w college'u. - Czułem się jak facet z filmu "Bliskie spotkania trzeciego stopnia", który powiedział swojej żonie o kontakcie z kosmitami, a ona zaczęła go traktować jak wariata - żali się elektronik z Dallas. Jednym z najciekawszych aspektów badań prof. Lenza okazały się tzw. wizje spontaniczne.
 • Władca ognia - polski lekarz, Stanisław Szczepaniak, który spędził wiele lat na czarnym lądzie, opisuje spotkanie z postrachem rodezyjskich wiosek - człowiekiem emanującym z rąk płomienie. Ludzie, w kierunku których Haramura wysyła promienie niebiesko-fioletowego światła zaczynali żywcem płonąć, a jaskinia, gdzie mieszkał, jeszcze kilka dni po jego śmierci emitowała wysoką temperaturę. Ciepłe były w niej nawet kamienne bloki. Dramatyczny epizod z trzeciego tomu książki Upiory Afryki, która wkrótce trafi do rąk czytelników. To wszystko zdarzyło się naprawdę.
 • Tropem skrzydlatego mnicha - publikacja, która powstała na nasze specjalne zamówienie po niedawnej wizycie szefów Nieznanego Świata w słynnym Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Odnalezione tam przez Anię Ostrzycką i Marka Rymuszko informacje na temat legendarnego brata Cypriana - latającego mnicha, lekarza, naturalisty i alchemika w jednej osobie - tak dalece ich zafrapowały, że poprosili słowackiego współpracownika pisma dr Miloša Jesenský'ego o przybliżenie Czytelnikom tej niezwykłej postaci. A jest ona w rzeczy samej niezwyczajna.
 • Doświadczenia z komórkami, czyli muzyka ciała - bardzo, ale to bardzo ciekawa i odkrywcza publikacja! Znany francuski muzyk Fabien Maman w pewnym momencie porzucił fortepian na rzecz akupunktury, postanawiając wykorzystać swoją profesjonalną wiedzę dla dobra chorych. Efekty okazały się fantastyczne, przy czym Maman zamiast igłami posługuje się... kamertonami. Okazało się, że określone wibracje stosowanych przez niego dźwięków powodują uchwytne zmiany na poziomie komórkowym (są zdjęcia!), zaś pewne urządzenia, czy może raczej należałoby powiedzieć: narzędzia pracy Mamana i jego uczniów, są niezwykle przydatne w opracowanym przez nich oryginalnym masażu energetycznym, który obejmuje jednocześnie ciało fizyczne, eteryczne, astralne i mentalne.
 • Syndrom chronicznego zmęczenia - tej, coraz powszechniejszej dolegliwości usiłowano nadać już dziesiątki nazw, stawiając w odniesieniu do niej całkowicie chybione diagnozy. Mówiono przy tej okazji o syndromie Zatoki Perskiej, tzw. grypie Tapanui i innych czynnikach, koncentrujących się na objawach choroby, nie zaś jej przyczynach. Te zaś w coraz większym stopniu ujawniają swoje niepokojące oblicze. Co ma wspólnego z CFIDS - gdyż tak właśnie nazywa się ów syndrom - fluor w paście do zębów, dodawany do niektórych chłodzących napojów aspartam czy też glutaminian sodu, nazywany wzmacniaczem smaku i wiązany z syndromem chińskiej restauracji? Jaką rolę w tej mierze odgrywają oddziaływania elektromagnetyczne sprzężone z indywidualną wrażliwością człowieka? Pierwsza część, być może dla niektórych niełatwej, ale bardzo istotnej publikacji której autorami jest dwójka współpracujących z Nieznanym Światem astrofizyków z Niemiec, Grażyna Fosar i Franz Bludorf.
PONADTO:
 • DZIESIĘĆ NA TYSIĄCLECIE - typujemy dziesięć, w naszym przekonaniu, najważniejszych w światowej kinematografii filmów, jakie nakręcono w ostatnich kilkudziesięciu latach, a które penetrują problematykę nieznanego, w tym zwłaszcza sferę ezoteryki, doznań pozazmysłowych oraz kontaktów z innymi kulturami kosmicznymi.
 • Niespodzianka - czyli o telepatii w stalinowskiej rzeczywistości.
 • Nadal o błędach i trickach fotograficznych, które często w dobrej wierze, brane są omyłkowo za efekt manifestacji zjawisk paranormalnych.
 • Obserwowani - NOL wśród lodów Antarktyki.
 • Zakazany owoc z drzewa wiedzy - dalszy ciąg książki Krzysztofa Piechoty Losy ludzkości w rękach bogów - i vice versa.
 • W Poczcie healerów polskich - promień życia i znany szczeciński terapeuta Edward Pietrzyk.
 • Czarna korona w Tybecie.
 • Szmilichowski, Weres, Byk.

Dane techniczne

Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili również
Nieznany Świat 4/2001
Nieznany Świat 4/2001
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 12/2001
Nieznany Świat 12/2001
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 3/2001
Nieznany Świat 3/2001
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 7/2001
Nieznany Świat 7/2001
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 8/2001
Nieznany Świat 8/2001
6,95 zł
egz.
do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl