Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia

Kolagen Aktiv Biały

Dostępność: brak towaru
Cena: 189,00 zł 189.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

UWAGA! Preparat bardzo wrażliwy na temperaturę. Prosimy wybrać formę wysyłki kurierem.

Kolagen Aktiv biały - w postaci czystego uwodnionego kolagenu aktywnego, zalecany w pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Spowalnia proces starzenia się skóry, przyspiesza odnowę komórkową skóry, spłyca zmarszczki, nawilża, niweluje oznaki przemęczenia i stresu. Przeznaczony dla osób powyżej 25 roku życia.

Kolagen Aktiv ®™ jest preparatem aktywnym biologicznie, produkowanym w warunkach sterylnych, dzięki czemu kolagen pozbawiony jest bakterii, wirusów i grzybów. Może mieć różne odcienie, od klarownej bieli do perłowej szarości. Delikatny, jedwabisty w dotyku. Wchłania się transdermalnie do przestrzeni pozakomórkowej naskórka. Ze względu na hydrofilność konieczne jest głębokie nawilżenie powierzchni skóry przeznaczonej do aplikacji. Przy znacznych naturalnych deficytach kolagenu oraz przy wiotkości powłok wskazany jest dodatkowo masaż z użyciem ulubionego kremu.

Polecany w szczególności:

  • wiotkości skóry
  • w przypadku przebarwień skórnych
  • w zapobieganiu procesowi starzenia
  • w stanach podrażnień skóry różnego pochodzenia

Specyfik składa się wyłącznie z:

  • aktywnego kolagenu (min. 93%),
  • wody (3 %)
  • kwasu mlekowego (2%) - związki te występują w każdym żywym organizmie.

Warto zapamiętać
Stosując preparaty oparte o kolagen biologicznie aktywny, podczas aplikacji należy pamiętać o zasadach aseptyki, przechowywaniu preparatu w lodówce w szczelnie zamkniętym opakowaniu, aplikacji minimalnych ilości kosmetyku (nadmiar ulegnie złuszczeniu) oraz o „wklepywaniu"- nie „wcieraniu" kolagenu. Ze względu na specyficzną i delikatną budowę tego białka proces wcierania powoduje nieodwracalne zniszczenie jego unikalnej struktury.
Nie zawiera konserwantów, barwników oraz środków zapachowych - ograniczyło to możliwość wystąpienia alergii i nietolerancji na preparat.
Przechowywać w temperaturze 5-15 st. C.


Charakterystyka preparatów kolagenowych:

Preparaty kolagenowe są szczególnie wrażliwe na działanie promieniowania świetlnego, ultrafioletowego, jonizującego, detergentów, substancji syntetycznych. Po przekroczeniu punktu topnienia wynoszącego w przybliżeniu 40 st.C następuje zmiana konsystencji z żelu na płynną, spowodowana utratą wiązań potrójnej helisy łańcuchów kolagenowych.


Przy stosowaniu obowiązują zasady aseptyki. Wkładanie bezpośrednio do pojemnika z kolagenem dłoni spowodować może przekształcenie się postaci uwodnionej w stałą w formie skórnej poprzez syntetazy skórne. Niezmiernie wrażliwy na działanie kolagenaz - enzymów tnących łańcuchy kolagenowe w 200 miejscach. Kolagenazy występują w bakteriach i grzybach. Ich obecność prowadzi do zniszczenia kolagenu.

Po wieloletnich, trwających ponad 10 lat badaniach opracowano technologię, która po wprowadzeniu szeregu innowacji, między innymi jednorazowych filtrów z naturalnego jedwabiu o wzrastającej gęstości, pozwoliła na uzyskanie czystego, uwodnionego w 90% kolagenu, zawierającego niewielką ilość substancji buforowych oraz elementów morfotycznych.

Skala barw - od przezroczysto białej do ciemnografitowej spowodowana jest różnym gatunkiem surowca. Wykazuje on zawsze takie samo działanie podstawowe, związane z biologią białka kolagenowego, poszerzone o aspekt pigmentowy.

Badania:
Po wielu negatywnych badaniach krystalograficznych, chromatograficznych, elektroforetycznych, widm masowych ze względu na występujące w toku ich realizacji uszkodzenie aparatury spowodowane wysoka masą cząsteczkową kolagenu uwodnionego typu I /wysokoprężna chromatografia cieczowa - HPLC/ lub utratę konformacji przestrzennej w przypadku promieniowania RTG, etc. Uznano, iż jedynym kryterium aktywności preparatu są jego efekty biologiczne. Badania zgodnie z Deklaracją Helsinską z uzupełnieniem przeprowadzone zostały z wysoce korzystnym efektem na grupie 40 ochotników. Na tej podstawie preparat uzyskał w roku 2001 Certyfikat Państwowego Instytutu Higieny HŻ

Przeprowadzone badania wykazały, iż żywe białko reaguje z wszelkiego rodzaju zabarwionymi lub syntetycznymi masami plastycznymi. Niedopuszczalne jest stosowanie w jego przechowywaniu substancji pochodzenia syntetycznego, dozowników, substancji zapachowych, konserwantów. Jest on naturalny i żywy, ma zatem wymagania. W przypadku pojemników jest to bezbarwne szkło.

Uwaga: Preparat cechuje brak powtarzalności, charakterystyczny dla produktów naturalnych.

 

Dane techniczne

Model słoiczek 50 ml

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili również
do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl