Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Artykuły
Kwantowa rzeczywistość - dr Danuta Adamska-Rutkowska
Przekłamane przekazy chrześcijaństwa - Igor Witkowski
Instrukcje przebudzenia - Igor Witkowski
Produkt dnia

Leksykon symboli. opracowany przez niemieckie wydawnictwo naukowe HERDER

  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 14,90 zł 24,90 zł 14.90
quantity egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Leksykon prezentuje przegląd bogactwa ludzkiego myślenia symbolicznego. Chcemy by ta niewielka książka, ofiarująca znaczny zasób informacji o symbolach z różnych kręgów kulturowych, pobudziła wyobraźnię, chęć nawiązania indywidualnej więzi z nimi — jako siecią węzłów rekonstruujących świat, przyczyniła się, byśmy nie tylko bardziej świadomie przyjmowali strumień obrazów, płynących ku nam, ale podjęli wysiłek odbudowy zanikającego w naszej kulturze twórczego myślenia obrazowego.
Leksykon zawiera wiele oryginalnych opracowań, których nie znajdziecie Państwo w innych tego typu wydawnictwach - stara się być bowiem czymś więcej niż tylko zbiorem haseł z problematyką symboli związanym, ale zachętą i pomocą.
Poprzez okno symbolu możemy uzyskać dostęp do bardziej złożonej i pełniejszej rzeczywistości oraz szansę odpowiedzi na pytanie: Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd idziemy?

Tłumacz: Jerzy Prokopiuk

Dane techniczne

Tłumacz Jerzy Prokopiuk
Data wydania 2009, Kwiecień
Numer wydania 110 x 175 mm
ISBN 978-83-89782-30-4
Liczba stron 368
Wymiary 110 x 175 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (1)

18 kwietnia 2012

Powstałe w 1798 roku niemieckie wydawnictwo Herder już od wielu lat publikuje najwyższej jakości książki teologiczne, pedagogiczne oraz popularnonaukowe. Do takich pozycji należy też bez wątpienia Leksykon symboli, którego drugie wydanie po 20 latach trafiło właśnie na nasz rynek. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zostało ono poprawione i zmienione, co widać choćby w zwiększonej objętości – zawartość merytoryczna tomu urosła o 250 haseł, opatrzonych niewielkimi, instruktywnymi rycinami. Od czasu pierwszego wydania Leksykonu opublikowano w Polsce wiele różnych pozycji traktujących o symbolach, posługujących się odmiennymi w tym względzie perspektywami. Bowiem zagadnienie to można rozpatrywać z punktu widzenia filozofii, religii, psychologii, antropologii, sztuki, uwzględniając przy tym optykę odmiennych kręgów kulturowych. Symbole spinają jak gdyby pojęcia i idee, które na pierwszy rzut oka niewiele mają ze sobą wspólnego. Badacze powiadają, że możemy przez nie, jak przez szeroko otwarte okna, zajrzeć w meta-rzeczywistość. Jak pisał Władysław Kopaliński: symbol od samego początku zawierał tak charakterystyczną dla siebie do dziś dwoistość, zasadę dzielenia i łączenia, rozstawania się i spotykania, zapominania i ponownego rozpoznawania. (…) wszystko, co symboliczne ma skłonność do wielowarstwowości, do stałości i zmienności. Do wyrażania dobra i zła, życia i śmierci, rozkwitu i więdnięcia, wznoszenia się i opadania, jest zarazem ezoteryczne i egzoteryczne, zasłania i odsłania. Mając do dyspozycji tak niezwykłe narzędzie, powinniśmy wykorzystywać je przy badaniu rzeczywistości, wytyczaniu szlaków, podejmowaniu prób zgłębienia tego, co jawi się naszym oczom jako swoisty kalambur – szyfr ułożony przez Boga u zarania świata. Czy jednak tak się dzieje? Bynajmniej. Wygląda na to, że powoli (być może na własne życzenie) tracimy dostęp do symbolicznego języka poprzednich epok, niczym emigranci, którzy nie potrafią już wypowiedzieć się w mowie swoich ojców. Konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą okazać się zgubne. Wiążą się one bowiem z wydziedziczeniem, z przerwaniem korzeni, które – choć niewidzialne – stale zaopatrują nas w esencję życia. Mając to wszystko na uwadze, warto pochylić się nad Leksykonem symboli Herdera, tym bardziej, że polski edytor zaoferował nam (jak to ma w zwyczaju) estetycznie zaprojektowany i starannie opracowany wolumin, który z racji swych niewielkich rozmiarów może posłużyć za lekturę w dosłownym tego znaczeniu podręczną. Recenzja: Nieznany Świat nr 4/2010

Inni kupili również
Kod Uzdrawiania
Kod Uzdrawiania
34,90 zł
egz.
Pasta do zębów Dabur Herbal Neem
Pasta do zębów Dabur Herbal Neem
14,00 zł
szt.
Zakwaszenie. Nieznana przyczyna wielu chorób
Zakwaszenie. Nieznana przyczyna wielu chorób
39,00 zł 37,00 zł
egz.
Pasta do zębów Dabur Herbal Goździk
Pasta do zębów Dabur Herbal Goździk
14,00 zł
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl