Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Prawie wszystko o ziołach. Poradnik
Prawie wszystko o ziołach. Poradnik
49,00 zł 44,00 zł
egz.

ADR-4

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 235,00 zł 235.00 PLN
quantity egz.
dodaj do przechowalni

Opis

ADR-4 to urządzenie medyczne klasy I posiadające europejski atest CE (dane wyrobu PL/DR 009937), które swoim oddziaływaniem zmienia właściwości fizyczne wody na bardziej korzystne dla zdrowia. Picie wody poddanej wpływowi ADR-4 ma bardzo pozytywny wpływ na organizm i polecane jest zarówno profilaktycznie jak i w niektórych schorzeniach.

ADR-4 jest jedynym tego typu urządzeniem, którego działanie jest udowodnione zarówno laboratoryjnie jak i klinicznie. Pierwszy ADR-4 został skonstruowany w 1989 r. Przez wiele lat testowany był w różnych placówkach naukowo - badawczych. Zdobył bardzo prestiżowe nagrody na światowych wystawach wynalazczości.

Dysk umieszczony jest w plastikowej obudowie wykonanej z wysokiej jakości tworzywa posiadającego certyfikat dopuszczający je do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

ADR-4 ma 9,5 cm średnicy i 1,7 cm grubości, waży ok. 120g.
Do swego działania nie wymaga baterii ani zewnętrznego zasilania.

Wskazania
Jak dotąd korzystne oddziaływanie ADR-4 stwierdzono przy:

 • chorobach bądź upośledzeniach czynności nerek
 • zaburzeniach krążenia obwodowego,
 • chorobie Raynaud'a (marznące dłonie, stopy),
 • obniżonej wydolności organizmu,
 • zaburzeniach równowagi czynnościowej organizmu,
 • nadmiernym stężeniu metali toksycznych w organizmie.
Cukrzyca - wielu użytkowników ADR-4 chorujących na cukrzycę zauważa znaczne uregulowanie się poziomu cukru i ciśnienia, co często pozwala zmniejszyć dawki leków. ADR-4, poprzez poprawę ukrwienia obwodowego, przeciwdziała groźnym powikłaniom cukrzycowym jak: zaćma, stopa cukrzycowa, uszkodzenia nerek, trudno gojące się rany, zmiany degeneracyjne naczyń włosowatych.

Obrzęki
- użytkownicy donoszą też o skuteczności stosowania ADR-4 przy obrzękach i opuchnięciach - zwłaszcza nóg u osób starszych lub chorujących na nerki.

ADR-4 znacznie usprawnia oczyszczanie ciała z metali ciężkich i innych szkodliwych substancji. Dlatego polecany jest profilaktycznie mieszkającym na terenach uprzemysłowionych.

Użytkownicy uskarżający się na bóle odczuwają ulgę przy codziennym kilkunastominutowym przystawianiu dysku (stroną z napisem ADR-4) do bolącego miejsca.

Regularne stosowanie ADR-4 jest ważnym uzupełnieniem codziennej profilaktyki zdrowotnej. Należy jednak pamiętać, że stosowanie ADR-4, pomimo wysokiej wartości profilaktycznej, nie zastępuje leczenia konwencjonalnego; jedynie wspomaga je poprzez wyrównywanie zaburzeń równowagi organizmu i poprawę ukrwienia obwodowego.

Przeciwwskazania

Nie stwierdzono.
UWAGA:
osoby z rozrusznikiem serca lub z metalowymi implantami nie mogą zbliżać ADR-4 w ich okolice.

Zasada działania

Wartość stałego pola magnetycznego Ziemi spadło w ciągu ostatnich 100 lat o ponad 30%. Pole to stabilizuje i porządkuje strukturę wody poprzez wzmacnianie wiązań wodorowych. W tym samym czasie powszechne użycie prądu elektrycznego podniosło natężenie zmiennych pól elektrycznych w naszych domach o ok. milion razy w porównaniu z ich poziomem naturalnym (0,0001 V/m). Nie pozostaje to bez znaczenia dla właściwości fizycznych wody, gdyż zmienne pola elektryczne wpływają niekorzystnie na strukturę wody - powodują osłabianie, deformowanie, a nawet zrywanie wiązań wodorowych.

ADR-4 składa się z:

 • dysku ceramicznego wytworzonego według Technologii ADR. Jego zadaniem jest niwelacja zmiennych pól elektrycznych, z którymi woda ma kontakt z takimi polami w naszychdomach (lodówki, kuchenki i piekarniki elektryczne, mikrofalowe, itp.), w sklepach lub wodociągach. Dysk ceramiczny pochłania szkodliwe pola, a ich energię zamienia w ciepło (nie jest ona wyczuwalna dla człowieka).
 • elementów magnetycznych o różnej indukcji, rozłożonych na powierzchni w taki sposób, że powstaje niejednorodne stałe pole magnetyczne.
W ten sposób ADR-4 nadaje wodzie właściwości fizyczne znacznie korzystniejsze dla organizmów żywych.

Zmiany w wodzie wywoływane przez ADR-4:
 • obniżenie napięcia powierzchniowego (zwiększa zdolność zwilżania);
 • zwiększanie stopnia agregacji (rozdrobnienia) pozlepianych cząsteczek wody;
 • zmiana przenikalności elektrycznej;
 • zmiana przewodnictwa elektrycznego;
 • zmiana własności biologicznych.

ADR-4 rozbija też duże skupiska pozlepianych ze sobą cząsteczek wody na mniejsze. Nieznacznie obniża też napięcie powierzchniowe wody. Ma to znaczenie dla naszego organizmu, gdyż taka woda znaczne ułatwia przenikanie składników odżywczych i tlenu do komórek oraz wspomaga oczyszczanie z produktów przemiany materii. Usprawnia przez to znacząco procesy zachodzące na poziomie komórki, przez co wpływa korzystnie na witalność, wydolność i odporność całego organizmu. Im mniejsze jest napięcie powierzchniowe i im cząsteczki wody są mniej pozlepiane z innymi, tym głębiej mogą wniknąć w substancje odżywcze i wyekstrahować z nich wartościowe składniki, w tym antyutleniacze (chronią nas przed działaniem wolnych rodników powodujących szybkie starzenie się i uszkodzenia komórek oraz nowotwory.
Zmiany wody jakie powoduje ADR-4 są wyczuwalne przez około 80% osób jako lekka różnica
w smaku i dotyku wody w ustach. Próbka tej samej wody poddanej wpływowi ADR-4 jest
określana jako bardziej jedwabista w stosunku do próbki nie poddanej działaniu dysku.

Użytkowanie ADR-4

Dysk należy położyć płasko napisem „ADR-4" ku górze. Tuż przed spożyciem napój lub posiłek
należy ustawić na dysku na ok. 3-4 minuty. Kilkulitrowe butelki, kartony czy naczynia należy
pozostawić na ADR-4 na ok. 10-15 minut. Płyny należy wstrząsnąć lub zamieszać przed postawieniem na ADR-4.

Bezsporną zaletą ADR-4 jest prostota i powtarzalność stosowania. Bardzo ważne jest też to, że ADR-4 można stosować także do potraw lub napojów gorących. Najlepsze do stawiania na ADR-4 są naczynia, ceramiczne, szklane, lub plastikowe.
Należy unikać naczyń metalowych.

Każda kolejna obróbka pokarmu czy napoju (gotowanie, smażenie, czy nawet wstawienie go do lodówki lub w pobliżu urządzenia elektrycznego) spowoduje kolejną zmianę właściwości wody - należy ponownie użyć ADR-4. Najlepiej po prostu tuż przed spożyciem nalać do szklanki napój lub nałożyć posiłek na talerzi postawić go na ADR-4 na ok. 3-4 minuty.

Herbaty, napary ziołowe czy kawę najlepiej zaparzać w szklance stojącej na ADR-4 - będą one bogatsze w składniki, a ich smak będzie głębszy.

Aby uzyskać trwały efekt poprawy zdrowia należy spożywać przynajmniej 3 szklanki płynów z ADR-4 dziennie, profilaktycznie 1-3 szklanki. Najlepiej jeżeli na ADR-4 będziemy stawiać wszystko co jemy i pijemy - nie zachodzi możliwość przedawkowania.

Co stawiać na ADR-4

Spożywane przez nas pokarmy zawierają przynajmniej 40% wody. Dlatego też na ADR-4 można stawiać:

 • zimne i gorące napoje, herbatę, kawę, soki, wino,
 • mleko i nabiał,
 • zupy,
 • owoce,
 • warzywa świeże jak i gotowane,
 • ugotowane ziarna (ryż, kasze),
 • pieczywo,
 • inne.

Atesty
- Świadectwo Instytutu Leków w Warszawie Nr MM-0576/IL - po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej zastępuje je znak CE i rejestracja ADR-4 jako urządzenia medycznego Klasy I, nr PL/DR 009937;
- Świadectwo Badania Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi;
- Opinię Pracowni Radiofizycznej Instytutu Radiologii Akademii Medycznej i Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu;
- Niemieckie świadectwo TÜV dopuszczające ADR-4 do kontaktu z żywnością;
- Potwierdzenie własności detoksykacyjnych przeprowadzone przez firmę Trace Elements, Inc., USA.

Badania
ADR-4 został bardzo wysoko oceniony przez środowiska naukowe, zarówno w Polsce jak i na świecie. Podkreślana jest nowatorskość zastosowanej w nim idei. Spotkał się on też z bardzo dużym zainteresowaniem badaczy i konsumentów. Niejednokrotnie wynalazki z rodziny ADR określane są jako wyprzedzające swoją epokę.

Do tej pory badania ADR-4 w Polsce zostały przeprowadzone m.in. w:

 • Pracowni Radiofizycznej Instytutu Radiologii A.M. oraz Zakładu Radiologii Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu
 • Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi.

ADR-4 w chorobach i dysfunkcjach nerek
Jednym z zaleceń do stosowania ADR-4 są choroby i dysfunkcje nerek. Badania wykazały statystycznie istotną poprawę filtracji, ekstrakcji, transportu nerkowego, wskaźnika odpływu oraz diurezy u osób z chorobami nerek stosujących ADR-4. 

ADR-4 w zaburzeniach układu krążenia
ADR-4 jest skuteczny we wspomaganiu leczenia zaburzeń krążenia (w tym zespołu Raynaud - marznące ręce i stopy). Większość użytkowników widzi pozytywne efekty działania ADR-4 już po 1-2 tygodniach regularnego stosowania.

ADR-4 we wspomaganiu procesów oczyszczania organizmu
ADR-4 znacznie podnosi zdolność organizmu do oczyszczania się z toksyn i metali ciężkich. Intensywne używanie ADR-4 jest polecane przy kuracjach oczyszczających.

Dbanie o ADR-4

 • ADR-4 można myć płynem do mycia naczyń i płukać pod bieżącą wodą, myć w zmywarce.
 • Na ADR-4 można stawiać szklankę z gorącą herbatą lub talerz zupy ale nie można stawiać rozgrzanych naczyń o temperaturze powyżej 80˚C. Może to spowodować odkształcenie plastikowej obudowy.
 • Upadek dysku może spowodować uszkodzenie mechaniczne. Jeżeli ADR-4 grzechocze to znaczy, że został uszkodzony i należy wymienić go na nowy.

Gwarancja na produkt wynosi 12 miesięcy od daty zakupu. Zapewniamy efektywne działanie przez 5 lat od daty zakupu. Po tym czasie dysk słabnie i należy wymienić go na nowy. Stary ADR-4 można używać do odstawionej wody dla kwiatów lub zakopać w pobliżu korzenia krzewu lub drzew.

Dane techniczne

Model średnica 9,5 cm; grubość 1,7 cm; waga 125 g.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl